کالکشن

میکرومتال

میکرومتال

چیست!

میکرومتال نوعی متریال پوششی است که ترکیبی از مواد متالیک و ریزدانه‌های معدنی است و به عنوان یک راهکار نوین در طراحی داخلی و معماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پوشش‌ها به دلیل داشتن ذرات فلزی در ترکیب خود، جلوه‌ای درخشان و سه‌بعدی به سطوح می‌بخشند و می‌توانند بر روی انواع سطوح از جمله دیوارها، سقف‌ها و حتی مبلمان اعمال شوند.

میکرومتال از جمله متریال‌هایی است که با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و موادی با کیفیت بالا تولید می‌شود و از این رو دارای مقاومت بالایی در برابر سایش، خوردگی و عوامل محیطی است. این متریال با داشتن طیف وسیعی از تکنیک‌های اجرا، جلوه‌های بصری منحصر بفردی را ارائه می‌دهد که امکان ایجاد طراحی‌های منحصر به فرد و خلاقانه را برای طراحان فراهم می‌کند.

هم‌چنین این کالکشن متریال، مزایای زیادی نسبت به اجرای ورق فلز دارند. اجرای بدون درز و جوش و هم‌چنین سبک بودن میکرومتال در مقایسه با ورق فلزات از مهم‌ترین برتری‌های میکرومتال است.

در کل، میکرومتال به عنوان راهکاری مدرن و زیبا در طراحی داخلی و معماری، می‌تواند فضاهای داخلی را به شکلی لوکس و جذاب تغییر دهد و به خلق محیط‌هایی با جلوه‌های بصری خاص کمک کند.

شرکت‌های مهمی در دنیا همچون Cement Design و Colortek با ارائه محصولات متالیک بی‌نظیر، توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای در این حوزه پیدا کنند. در این مقاله، به معرفی برخی از این محصولات از دو برند مطرح در این زمینه، Cement Design و Colortek، می‌پردازیم.

متالیک

اکسید آهن

این متریال، با فرمولاسیون خاص خود قادر به بازسازی فضاهای قدیمی با ایجاد طرح‌های منحصر به فردی در نتیجه اکسیداسیون است. در هر پوشش سمنت دزاین گنجانده شده است. این متریال هم‌چنین قابلیت اجرا بر روی تمامی سطوح میکروسمنت را دارند.

عکس محصول

تصاویر کار شده

مس

این پوشش میکرومتال از برند سمنت دیزاین، با الهام از هنر پتینه و تکیه بر قابلیت شیمیایی خوردگی مس، طراحی و فرموله شده است. میکرومتال مس، متریالی نوآورانه است که می‌توان از آن بر روی سطوح، المان‌های دکوراتیو و مبلمان استفاده کرد که در نهایت، کاراکتری هنری و باستانی به فضا یا اجسام می‌بخشد.

عکس محصول

تصاویر کار شده

برنج

از دوران باستان، برنج به رنگ بی نظیرش شهره است و این ویژگی، آن را به یک متریال کاربردی در دنیای طراحی و معماری بدل کرده است. میکرومتال برنج از برند سمنت دیزاین اسپانیا، به لطف جلوه نهایی‌اش که با استفاده از تکنیک‌های متفاوت و با دست اجرا می‌شود، باعث خلق ظاهری زیبا با جلوه‌ای طلایی و همزمان فلزی بر روی سطوح متفاوت می شود.

عکس محصول

تصاویر کار شده

آلمینیوم

آلومینیوم، فلزی با سابقه حضور سالیان در عناصر طراحی و معماری است. هم‌چنین این متریال یکی از پرکاربردترین فلزات در صنعت و مهندسی است. تمامی این ارزش‌ها در میکرومتال آلومینیوم از برند سمنت دیزاین اسپانیا، در کنار یکدیگر و در ترکیب با کاربری فوق‌العاده و به عنوان یک پوشش دکوراتیو که به عنوان صنایع دستی می‌توان از آن نام برد، میکرومتال آلومینیوم را شکل داده‌اند.

برنز

برنز، فلزی است که هزاران سال است در فرهنگ‌های متفاوت از جمله مصر باستان، مورد استفاده و اقبال قرار گرفته است. برنز در عصر حاضر نیز هم‌چنان معماران، طراحان و هنرمندان را مجذوب خود می‌کند. پوشش میکرومتال برنز از برند سمنت دیزاین اسپانیا به لطف پوشش نهایی که با دست ایجاد می‌شود، فضایی باشکوه و لوکس را ایجاد و تداعی می‌کند.

عکس محصول

تصاویر کار شده

زینک

روی به لطف زیبایی و سهولت در ترکیب‌پذیری، به روند معماری و طراحی داخلی ورود کرده است. این میکرومتال بی نظیر، با پوشش نهایی و جلوه‌ای گالوانیزه، شخصیت و خلوصی لوکس و شیک را به فضا منتقل می‌کند.

عکس محصول

تصاویر کار شده

لیکوئید متال

لیکویید متال از برند کالرتک، پوششی دکوراتیو برای تبدیل تزئینات و عناصر طراحی داخلی به آثار هنری فلزی است. این متریال می‌تواند بر روی یک پانل ساده و یا حتی یک درب اعمال شود که به لطف فناوری نوین کالرتک، پوشش فلزی رئالی را تداعی می‌کند. این متریال برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب است و یک متریال پوششی بدون درز را با فینیش فلزی ارائه می‌کند که بر سرتاسر یک سطح، مانند یک پوسته فلزی امتداد پیدا می‌کند. این متریال فلزی می‌تواند جلوه هنری طرح شما را به سطح دیگری برده و تاچ یک فلز واقعی را ارائه کند.

تصاویر کار شده

اکساید

اکساید یا اکسید رنگی تزئینی از برند کالرتک است که برای ایجاد اثرات طبیعی زنگ‌زدگی بر روی سطوح مختلف، طراحی و فرموله شده است. اکسید با ترکیب هنر سنتی پتینه و فناوری مدرن رنگ، ذرات واقعی فلزی را برای ایجاد ظاهری متمایز و جاودانه از پتینه برنز و مس یا هر پتینه اکسید شده دیگری، به کار می‌گیرد و بر روی تمامی سطوح قابل اجراست.

عکس محصول

تصاویر کار شده